Strefa relaksu

Łaźnia piwna i sauny

Jesteśmy po to, abyście poczuli się odprężeni, piękni i wyjątkowi. Za sprawą profesjonalnych terapii nie tylko Twoje ciało, lecz i Twój umysł nabierze świeżości, spokoju i harmonii. Zapraszamy w podróż do krainy relaksu i witalności.

Łaźnia piwna : Chmiel działa przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo, łagodzi dolegliwości skórne, bóle reumatyczne oraz stany zapalne korzonków nerwowych. Słód stabilizuje kolagen i elastynę, wspomaga mikrokrążenie, odżywia skórę, zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry. Drożdże zawierają wit. z grupy B oraz substancje mineralne, poprawiają wyglad skóry, zapobiegają powstawaniu drobnych zmarszczek, ujędrniają i wygładzają skórę, przyspieszają gojenie się zmian zapalnych skóry, tworzą na skórze film wspomagający utrzymanie wody w naskórku. Kąpiel piwna polecana jest również osobom cierpiącym na bezsenność: uspokaja, wycisza, relaksuje. Aby wzmocnić efekt terapii w trakcie kąpieli polecamy napić się kufel piwa z lokalnego browaru oraz zalecamy 12 godzin po kąpieli nie myć ciała.

Oferta specjalna:

Oferta na łaźnie piwne: 250 PLN /2 os. Za 1,5 godzinny seans

dla Gości hotelowych: 200 PLN/2 os. Za 1,5 godzinny seans

 

Sauna infared (na poczerwień) Sauna infrared poprawia zdrowie i wygląd. Zmniejsza tkankę tłuszczową, pomaga wydalać wodę i produkty przemiany materii w skórze. Dzięki wysokiej temperaturze wraz z potem wydalany jest tłuszczu w 20%, cholesterol, metale ciężkie, kwasy i nagromadzone w ciele toksyn. Skóra staje się gładsza, pozbawiona cellulitu, zdrowa i czysta. Jeden seans 30-minutowy pozwala spalić 600–900 kcal (tyle co przebiegnięcie dystansu 10 km). Powyższe efekty możemy uzyskać dzięki regularnemu stosowaniu, czyli codzienne lub co drugi dzień. Pamiętajmy jednak, by nie zastępować sauną ćwiczeń. Może ona stanowić dodatek w kuracji odchudzającej, ale nie zamiennik. Sauna łagodzi bóle pleców i stawów wywołane przemęczeniem, reumatyzmem czy chorobą zwyrodnieniową, bóle towarzyszące oparzeniom czy nerwobóle. Niweluje objawy stresu, czy zmęczenia, napięcia nerwowe, złe samopoczucie, apatię oraz działa antydepresyjnie. Korzystanie z sauny zwiększa także rozciągliwość tkanek kolagenowych. Sauna infrared przyspiesza leczenie wielu chorób jak np. uszkodzenie tkanek miękkich, porażenie nerwu twarzowego, rwa kulszowa, zapalenie stawów ostre i chroniczne, niedociśnienie, owrzodzenie nóg i odleżyny, cukrzycy, żylaków, hemoroidów, łagodzi przebieg menopauzy, a także poprawia wygląd skóry po trądziku, łuszczycy, oparzeniach oraz bliznach. Ponadto sprzyja mniejszej sztywności stawów, co potwierdzono 20% zmniejszeniem sztywności w temperaturze 45°C porównując z temperaturą 33°C , leczy dzięki temu reumatyzm stawów palcowych. Stosując ją w terapii ogrzewania mięśni poprawia przepływ krwi. Podwyższona temperatura ciała, rozszerza naczynia włosowate, tętnice i żyły. Ostatnio można także spotkać stosowanie promieni podczerwonych w leczeniu nowotworów i mimo, iż jest to dopiero nowa i eksperymentalna metoda staje się bardzo obiecująca w niektórych przypadkach.

Sauna sucha: Pobyt w saunie suchej przede wszystkim poprawia krążenie krwi i wzmacnia pracę serca. Wysoka temperatura korzystnie wpływa na skórę – otwierają się pory, dzięki czemu skóra oczyszcza się z zanieczyszczeń, staje się miękka i wygładzona. Organizm pozbywa się toksyn, które dostarczane są wraz z pożywieniem, wodą czy zanieczyszczonym powietrzem. Wzrasta ogólna odporność na choroby. Ponieważ ciało się hartuje, wizyty w saunie suchej są skuteczną profilaktyką chroniącą przed przeziębieniem, grypą i infekcjami. Bóle mięśniowe, bóle stawów, bóle reumatyczne również są wskazaniem do korzystania z sauny suchej. Sauna sucha sprawia, że podnosi się wydolność organizmu, a tempo metabolizmu wzrasta. Wizytę w saunie suchej należy traktować jak sesję zdrowotną i relaksacyjną. Pobyt w niej to bardzo dobry sposób na odpoczynek i odreagowanie stresu. Sauna sucha przeznaczona jest dla osób zmęczonych (ale nie osłabionych czy wycieńczonych), a także potrzebujących pozbyć się nadmiaru emocji. Dodatkowo sauna skraca okres rekonwalescencji np. po zapaleniu płuc, grypie, ostrych nieżytach górnych dróg oddechowych, tchawicy, oskrzeli, a także po ustąpieniu ataków astmy oskrzelowej.

   

Oferta na łaźnie piwne: 250 PLN /2 os. Za 1,5 godzinny seans dla Gości hotelowych: 200 PLN/2 os. Za 1,5 godzinny seans