Hotel · Spichrz

Miejsca, które są warte odwiedzenia

Kamienne Kręgi

w Babim Dole, które stanowią cmentarzysko Gotów z I wieku n.e., którzy odwiedzali rejon Pojezierza Kaszubskiego. Było to miejsce składania ofiar, prawdopodobnie także z ludzi. Do miejsca tego doprowadzi nas ścieżka rowerowa.

Wieżyca

punkt widokowy znajdujący się na najwyższym szczycie Kaszub (328,3 m n.p.m.). Z tego miejsca możesz podziwiać panoramę Szwajcarii Kaszubskiej.

Muzeum Kaszubskie

w Kartuzach posiadające w swych zbiorach zabytki sztuki ludowej. * Kościół Poklasztorny w Kartuzach.

Kaszubski Park Etnograficzny

w miejscowości Wdzydze Kiszewskie. Jest to skansen, w którym możesz obejrzeć starą zabudowę kaszubską.

Kościół Poklasztorny w Kartuzach


„Dom do góry nogami” 

w Szymbarku.

Sopot

jest kurortem nadmorskim i uzdrowiskiem, po II wojnie światowej znanym z organizowanych tam od 1961 w Operze Leśnej konkursów piosenki Sopot Festival.
Miasto posiada najdłuższe w Europie molo o drewnianej konstrukcji.

Gdańsk

miasto położone nad Morzem Bałtyckim u ujścia Motławy do Wisły nad Zatoką Gdańską. Centrum kulturalne, naukowe i gospodarcze oraz węzeł komunikacyjny północnej Polski, stolica województwa pomorskiego. Ośrodek gospodarki morskiej z dużym portem handlowym.

Szwajcaria Kaszubska

Szwajcaria Kaszubska (kaszb. Kaszëbskô Szwajcariô) – potoczna nazwa centralnej, najwyżej położonej [części Pojezierza Kaszubskiego. Na jej obszarze wznosi się najwyższe wzniesienie Niżu Polskiego – Wieżyca (329 m n.p.m.). 
Główne rzeki: Radunia,
Łeba, Słupia, Wierzyca

* Muzeum kolejnictwa w Kościerzynie – skansen starych pojazdów szynowych.
* Zakłady Porcelany Stołowej „Lubiana” w Lubianie – najbardziej nowoczesne zakłady produkujące porcelanę stołową w Europie.
* Skansen Budownictwa Drewnianego.
* Dom Sybiraka.